Wydawnictwo OVO

Wakacje z Lawendynką

Wakacje-z-lawendynka-okladkaFragment książki:

„Z Lawendynką może być kłopot. Nie każdy potrafi ją znaleźć. Niektórzy dorośli, którym wydaje się, że są bardzo mądrzy i wszystko wiedzą, mówią, że można ją kupić w wielkim sklepie. I są rozczarowani, kiedy chodzą między półkami, i nie mogą jej znaleźć. A kiedy o nią pytają, zawsze słyszą taką samą odpowiedź:

– Hmm, Lawendynka? No cóż, chyba nie mieliśmy... Zaraz, zaraz, może jest na półce z pachnącymi mydełkami?

Na stoisku z pachnącymi mydełkami? Nie, to na pewno nie jest jej miejsce.

– To gdzie? Gdzie ją można znaleźć? – dopytywała się mama, która koniecznie chciała ją kupić dla swojej córeczki Natalki...”

Tak zaczyna się poetycka i może troszkę nostalgiczna opowieść o dziewczynce, która szukała swojej najlepszej przyjaciółki i znalazła ja całkiem niespodzianie wśród fioletowych prowansalskich pól.  Opowieść o tym, jak przyjaźń jest ważna w życiu każdego małego (i dużego) człowieka, ale że czasem może też prowadzić na manowce...

Wakacje z Lawendynką” napisała Justyna Bajda, wykładowczyni z Uniwersytetu Wrocławskiego, filolożka i historyczka sztuki, autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. „Wakacje z Lawendynką” są jej debiutem literackim napisanym z myślą nie tylko o przedszkolakach.

Rok wydania: 2013

Ilość stron: 50

Oprawa: twarda

Książeczka została pięknie zilustrowana przez znaną wrocławską graficzkę i ilustratorkę książek dla dzieci Katarzynę Kołodziej.

 

RECENZJE CZYTELNIKÓW:

"Wakacje z Lawendynką to niezwykle ciepła i sympatyczna historia, którą z całą pewnością pokocha nie jedna mała dziewczynka. Traktuje ona głównie o przyjaźni oraz miłości. (...)  Poza tym całość została opowiedziana w bardzo prosty i przystępny sposób, dzięki czemu żadne z dzieci nie powinno mieć problemów ze zrozumieniem treści. (...) Dużą rolę odgrywają przepiękne ilustracje wykonane przez panią Katarzynę Kołodziej. Są ciepłe, kolorowe, wykonane tak, żeby przypominały obrazki wykonane dziecięcymi farbkami. Całość wygląda bardzo dobrze i z pewnością spodoba się nie jednemu małemu czytelnikowi."  - fragment z bloga  magicznyswiatksiazki.pl

2013 Wydawnictwo OVO / Książki dla dzieci.

Top Desktop version